Wycieczka do Warszawy

Dnia 23 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Grupa liczyła ponad 50 osób, cztery nauczycielki oraz pilota wycieczki.
O 7.50 zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w podróż autokarową do naszej stolicy.
Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Techniki Wojskowej, w którym podziwialiśmy eksponaty związane z techniką wojskową, ze szczególnym uwzględnieniem sprzętu
z okresu II wojny światowej
Następnie udaliśmy się do Łazienek Królewskich - zespołu parkowo - pałacowego, którego rozkwit przypadł na wiek XVIII. Tam podziwialiśmy Pałac na Wodzie, Biały Domek, Pomnik Chopina, Pomnik Jana III Sobieskiego, imitację świątyni egipskiej i teatru antycznego oraz rozmaite przykłady ogrodów, np. angielski, chiński. W Łazienkach najbardziej przyciągały naszą uwagę budowle rozsypane po parku. Dziwiły nas zwierzęta (wiewiórki, które podchodziły blisko, nie okazując lęku). Chętnie zatrzymywaliśmy wzrok na barwnych rabatach wiosennych kwiatów i robiliśmy pamiątkowe zdjęcia na tle zieleni i pomników. Zespół parkowo - pałacowy opuściliśmy zachwyceni.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta na Starym Mieście. Widzieliśmy Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski i Plac Zamkowy, Bazylikę Archikatedralną, Kanonia, Pomnik Syrenki. Idąc do Pomnika Małego Powstańca mijaliśmy Pomnik Jana Kilińskiego, Pałac Prezydencki oraz Barbakan. Na tarasie Widokowym (Góra Gnojna) podziwialiśmy panoramę miasta. Mieliśmy również czas na krótki odpoczynek i posiłek w Mc Donalds.
Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Najpierw otrzymaliśmy bilety wstępu i mieliśmy frajdę, przechodząc przez bramki. Obejrzeliśmy płytę z perspektywy ostatnich rzędów. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i kupiliśmy pamiątki. Od pani przewodnik po obiekcie niej dowiedzieliśmy się m.in., że: stadion ma ponad 140 m wysokości, murawa jest na poziomie -2, na trybunach może zasiąść ponad 58 tysięcy osób. Dzięki niej widzieliśmy: centrum dowodzenia, szatnie piłkarzy, łaźnię, salę konferencyjną. Zasiedliśmy na ławce rezerwowych i trenerów. Siedzenia były miękkie i wygodne i czuliśmy się w nich wyjątkowo.
Warszawa to piękne miasto, w którym przeszłość przeplata się z nowoczesnością. Około 19:00 wróciliśmy do Jędrzejowa oczekiwani przez stęsknionych rodziców.
Wycieczka była interesująca i dużo z niej wynieśliśmy.