WIZYTA POLICJI W PRZEDSZKOLU

Dnia 15.10. 2019 roku w oddziałach przedszkolnych, odbyło się spotkanie przedszkolaków z paniami policjantkami z Powiatowej Komendy Policji w Mińsku Mazowieckim.
W pogadance udział wzięły policjantki ruchu drogowego, sierżant sztabowa Magdalena Tchórzewska oraz młodszy aspirant Anna Thor.
Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. W rozmowie z dziećmi mundurowi poruszyli tematy związane z bezpieczeństwem na drodze, właściwego poruszania się różnymi pojazdami jak np. rower, hulajnoga czy rolki. Panie policjantki przybliżyły dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniały numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować oraz jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Panie przypomniały również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta, a szczególnie samochodu policyjnego. Niektóre przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Bardzo pouczające były scenki sytuacyjne, w których dzieci chętnie brały udział. Wspólne zdjęcie było zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty.
A.Drabarek